SeTD

 

محترم حاجی ترجمان راز محمد

Jul 10, 2021 | Donors

دست‌های بارانی (۱۳۲)
Happiness can be found even in the darkest times if someone remember to turn on the light.
«خوشبختی حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها نیز پیدا می‌شود اگر کسی بیاد داشته باشد که چراغ را روشن کند.»
در تاریک‌ترین لحظات، بگذار این بار، افتخار نوشتن نام ماندگار و خاطرات ارزش‌های شما را بر برگ برگِ گلهای سرخِ تاریخ با سبزیِ جوهر قلم‌های سبز نونهالان دیار خویش بنویسیم؛ از شمایی که تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس می‌کنید و با استفاده از سرچشمه‌ی ذلال معارف و وظیفه‌شناسی، قدرت و ‌نعمت الهی را به تماشای تأمل ‌و تفکر همگی دعوت می‌نمایید یادآور شده ‌و بنویسیم …
اینک فرهیخته‌ی ارجمند و نیکوکار خیّر قریه‌ی ما «حاجی صاحب ترجمان راز محمد» دستان پرخیراش را بر شانه‌های خمیده‌ی مردم رنج دیده‌ی ما گذاشته با اهدای مبلغ یک هزار و سیصد و هفتاد و هشت (1378$) دالر استرالیایی توسط فرزند برومندش «نیازمحمدجان» چراغ فروزان شده‌ی ما را روشن ‌و فروزان‌تر نگه داشته‌اند …
محترم‌ «حاجی صاحب ترجمان رازمحمد» از خوبان روزگار و یکی از تاجران موفق، چهره‌ی شناخته شده‌ی جاغوری و ستاره‌ی از ستارگان درخشنده قریه‌ی شلبینک تبقوس است که وجود ایشان همیشه مایه‌ی خیر، برکت و سخاوت بوده و هم‌چنان پدری به تمام معنی نمونه هست که همراه با خانواده‌اش از اواخر دهه ۹۰ میلادی ساکن تاشکند ازبکستان هستند. پدری که بسان فیض وجودش فرزندان نیک و نمونه برای جامعه تحویل داده‌اند.
پسر ارشد‌ ایشان با خانواده ساکن استرالیا هستند که یک خانواده موفق است و عروس ایشان سال آخر دکتورای خود را در رشته‌ی Cardiac imaging (تصویربرداری قلبی) در یکی از بهترین دانشگاه استرالیا مصروف تحصیل هستند و دختر ایشان محترمه آزاده رازمحمد ماستری حقوق خود را در انگلیستان و آمریکا تمام کرده و فعلاً مصروف تحصیل دکتورای خود در همین رشته، در ملبورن استرالیا هستند. هم‌‌چنان در یکی از مؤسسات خارجی و دفتر ریاست جمهوری افغانستان از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ مشغول خدمت بوده و تجربه‌ای تدریس در دانشگاه را نیز کسب کرده‌اند. پسر دوم ایشان بازمحمد جان در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هند فارغ التحصیل شده و فعلاً در بخش مدیریت بازاریابی در تاشکند مصروف وظیفه هستند. دختر دوم خانواده محترمه فرزانه لیسانس حقوق تجاری اش را از دانشگاه Westminster انگلیستان و مالزیا گرفته و از خزان امسال ماستری خود را در دانشگاه Turin ایتالیا شروع خواهند کرد که تجربه کاری را در سفارت افغانستان در کوالالامپور مالزیا هم کسب کرده‌اند.
مردم ما به وجود چنین پدر نمونه افتخار می‌کند که فرزندان نمونه را تقدیم جامعه کرده و اینک به ما افتخار و فرصت معرفی بیشتر خود و عزیزان ایشان را داده‌اند.
ترجمان‌ صاحب‌ گران قدر!
شما بر روی سبزیِ درختان، سرخی گلها، آبی دریا، ترنم باران جاری و ساری هستید، چشم دل می‌گشایید و امید و بودن را ترجمه می‌کنید. ما به پاس تقدیر بهترین و خوشبوترین گلهای تبقوس را با کمال افتخار بر مقدم پر نور شما و فرزندان پرافتخار شما چیده ‌و تقدیم می‌داریم.
از درگاه یکتای بی همتا برای شما و خانواده‌ای افتخارآفرین شما طول عمر و سلامتی مدام خواهانیم و برای اموات و گذشتگان شما طلب مغفرت و کرامت الهی را شب وروز خواسته و خواهانیم!
مردم‌ محروم‌ ورنج دیده‌ی ما در تکمیل چنین پروژه پرهزینه نیازمند بیشتر دست گیری دست‌های بارانی هستند و بدون یاری رسانی و نورانی روزنه‌های شما عاجزاند، پس بسان روشنی چراغ حاجی در کسب خوشبختی‌های ما روشنگر و فروزان باشید!
اجرکم‌ علی الله !
درود بر شما استوره دیار و سبزاندیش روزگار!
Sharing is Caring!

Give Today

Get In Touch