SeTD

 

محترم حاجی لطیف توکلی

Jul 28, 2021 | Donors

دست‌های بارانی (۱۴۵)
«دستی که کمک می‌کند، از دستانی که برای دعا بالا می‌رود مقدس‌تر است.»
آهنگ دل‌نشین باریدن باران در پس هر پنجره و دریچه‌ی دیار، آرام و جانانه پیچیده است و دانه‌‌های مرواریدی باران دست‌های بارانی با لطافت تمام، زمین خشک و طبیعت تشنه را چون مادری نوازشگر شده که ارزش دیدن و لذت شنیدن دارد. صدای رعد و برق‌اش صدای نشاط و صدای شادابی و استجابت دعای تشنه‌کامانیست از صحرای سوزناک چون کربلا که اینک با عطر و بوی خاک وطن در نگاه خورشید مجذوب شده و رنگین‌کمان شجاعت رستم را بر نوک کوه‌پایه‌های جاغوری با غرور و شکوه‌مندی تمام تماشایی کرده است…
محترم (حاجی لطیف توکلی) از چهره‌های آشنا و شناخته شده خانه‌ی فرهنگ دیار ما از قریه تبقوس، اینک پیک باران را با برگ سبز و سخاوت سه صد (۳۰۰) دالر استرالیایی خویش دستی بر دستانی به دعا داده و اعلام همدلی و همراهی کرده‌اند. ما بسی ابراز سپاس و امتنان داریم از ایشان که تشنگی سرزمین آبایی را تشنگی خود دانسته و با قطرات مروارید باران دستانش، امید طراوت و تازگی را بر طبیعت و جویبار دیار نوید داده‌اند و بپاس دست‌گیری بی‌آلایش ایشان گل‌های زرد وحشی کوه سراب را بر مقدم و حضور معنوی ایشان از راه دور باکمال نشاط و سرور تقدیم می‌داریم. خداوند سعادت دنیا و آخرت را برای شما نصیب گردانیده و گذشتگان شما را مورد رحمت بیکران‌اش قراردهند!
یقیناً دست‌هایی که بسان دست حاجی محترم در روزهای دشوار دست‌گیر هستند مقدس‌تراند ‌و بیانگر پیوند عاشقانه از سرزمین آبایی هست که ما با کمال افتخار نام زرین ایشان را در ناب‌ترین دفتر خاطرات خوبان دیار ثبت می‌کنیم و برای به اکمال رساندن پروژه امید و آبادی خویش با آغوش و پیشانی باز از هر دست بارانی تقدیر بعمل آورده و به ثواب و افتخار این‌ پروژه خیّرینی را که خیّر و سبزاندیش‌اند‌ دعوت کرده و سهیم می‌دانیم!
درود بر شما استوره دیار و سبزاندیش روزگار!
Sharing is Caring!

Give Today

Get In Touch