SeTD

 

محترم محمد ایوب شینواری

Jul 30, 2021 | Donors

دست‌های بارانی (۱۴۷)
»Dare to reach out your hand into the darknesses, to pull another hand into the light.» – Norman B. Rice
«با جرأت بسوی تاریکی دست درازکنید، دست دیگری را به سمت نور بکشانید.» – نورمن بی. رایس
آسمان پرستاره‌ی ما!
زنبیل زندگی ما پر است از خاطرات تکرار نشدنی که با هجوم خاموش تاریکی، چشم‌ها هر شب مهمان ستارگان شب‌تاب توست و شکفتن دانه‌های انار در لبان خندانت مهری به وسعت مهر مادر دارد. ما باعشق بی‌فرجامی که داریم در صحرای عاشقی با پای برهنه و لبان تشنه به تماشای ستاره‌ها می‌آییم تا بدانی که عشق خاک گرفته‌ایم ‌و بفهمی که چشمان ما به ستارگان روشن تو روشن است!
ما به گردش ستارگان شب‌تاب چشم اندوخته‌ایم و نور ستاره‌ها را در دل شب‌های تار به شمارش گرفته‌ایم. از میان ستارگان، ستاره‌ی درخشانی را یافته‌ایم که ما را به روشنایی نور مهتاب مژده داده است که دیریست بر فراز توپ‌سر و شانه‌سنگ جاغوری، درخشان و درخشنده‌تر ظاهر شده و از روزنه‌ی امید و مهرِ نوری‌اش در درون کلبه‌های تاریک روشنی بخشیده است.
ستاره‌ی درخشان ما این بار از جلال‌آباد سیرِ نوری‌اش را در آسمان جاغوری زده که با کمال مهرورزی‌اش محترم «محمد ایوب شینواری» اهل جلال آباد و مقیم جرمنی بیست هزار (۲۰۰۰۰) افغانی را بر دل شب‌های تاریک سرزمین خسته ‌و تشنه‌ی خویش پیک روشنی داده‌اند، تا باشد که در جمع نورِ ستارگان دیگر ما روشنگر و سوق‌دهنده بیشتر روشنایی‌ها باشند.
محترم شینواری از خوبان و اندیشمندان روزگار ماست که به علاوه‌ی یاری‌رسانی مالی در بند آب سراب، در دیگر پروژه‌های عمرانی هم‌چنان سهم فعال داشته‌اند و ما صمیمانه و خالصانه از احساس پاک و درایت ایشان عرض تقدیر و تشکری می‌نماییم. به پاس سخاوت و سبزیِ حضور پر نورش زیباترین گل‌های سراب تبقوس را بر مقدم شورانگیز ایشان چیده و زینت می‌دهیم!
محترم شینواری صاحب!
دست‌های ترک‌خورده و پینه بسته‌ی مردم ما برای سلامتی و بهروزی‌های شما برای دعا بالاست؛‌‌ خیرخواهی‌هاو آمرزش گذشتگان شما هم‌چنان در فهرست دعاهای ما ثبت است و جاری خواهد بود!
ما باجرأت دست‌های بارانی، روشنایی روشن‌دلان را در دل تاریکی منعکس کرده و امید طراوت را در دل خشکیده‌ی جویبارها زنده می‌سازیم وآرزو داریم که در پیشبرد این پروژه‌ی پرهزینه ثبت و افتخار دستان بیشتر دست‌گیران را در دفتر خوبی‌های خاطرات خویش داشته باشیم!
درود بر شما استوره دیار و سبزاندیش روزگار!
Sharing is Caring!

Give Today

Get In Touch