SeTD

 

محترم نعمت الله انصافی

Jul 16, 2021 | Donors

دست‌های بارانی (۱۳۴)
“چالش‌ها برای سرگرم کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنی‌دار شدن زندگی”. – جاشوه جی مارین
سرزمین آبایی اینک جزیره‌ی بیش نیست که با چالش‌های خشک‌سالی، نقش پاها را از رخسار آفتاب سوخته‌ای زمین با انبوه خارزارها پنهان کرده و دستان ترک خورده را بسوی آسمان بی‌برف و باران جاغوری بالا برده است که اینک ابرهای بهارِ بارانی را با دستان بارانی معنی بخشیده است.
‌‌و چی زیباست که در لابلای شور و هیاهوی زندگی لحظاتی را در یاد خوبان روزگار خویش غرق شده از خوبی‌ها و ارزش‌های وجود کسانی که در تشکیل و تحقق یافتن شور و زیبایی‌های زادگاه خویش نقش دارند، قلم به دست گرفته بنویسیم و قدم برداریم؛ و یادی از یادرفته‌ها کرده و نوشتن ننوشته‌ها را از خوبی‌های خوبان دیار بنویسیم و چشم دلِ‌ خویش را به یاد حضور و خاطرات‌شان روشن سازیم.
اینک عطر گل‌های گل سنجد راجرود که بلندی قَلای گِیلی میدو (میدان) را به رقابت گرفته با عطر گل‌های خوشبو و قشنگ شیرچاییِ حیات منبر کهنه درآمیخته، فضای خاطرات ما را مانا و معطر ساخته است. نور مهتاب بر رخ چشمه‌ی ذلال راجرودِ تبقوس، عکس نگار را ترسیم کرده است؛ ستارگان شب تاب از میان برگ‌های درختان زردآلو از کلکین قلای گیلی بر بالین خلوت گاه تو خیره شده است و یاد یادگار تورا به قصه گرفته است.
قلای گِیلی میدو هم چنان بلند و استوار با سنگینی گیل و صبوری سنگ اش به نغمه‌های مرغان و شرشر آب روان صبورانه گوش داده و انتظار شنیدن نام و حضور سبز‌ تو را دارد که با نغمه پرستوهای مهاجر اکنون نواخته شده و شرف حضور یافته‌اید و شما (نعمت الله انصافی) چی سخاوتمندانه با سخاوت حضور خویش تحفه با ارزش پانزده (۱۵۰۰۰) هزار افغانی را بر دیدگان بی فروغ سرزمین آبایی روشنی بخشیده‌اید.
‌مردم زحمت کشیده و رنج دیده ما از سخاوت دست‌های بارانی شما تقدیر و تشکری نموده از خداوند بزرگ برای‌تان سعادت دنیا و آخرت را خواسته و خواهانیم. برای اموات و بخصوص پدری بزرگوار شما دعاهای خیر و طلب مغفرت داریم.
به پاس تقدیر، گل‌های سنجد و گل گلاب‌های شیرچایی را بر مقدم پر نور و بامعنی شما با شوق تمام و گرمی مدام تقدیم می‌داریم.
مردم ما سرگرم چالش‌های زندگی در چنین سرزمین بی آب و نان هستند و برای غالب شدن بر چالش‌ها در امور و پیشبرد این پروژه‌ی پر هزینه نیازمند دست‌های بیشتری بسان دستان سخاوت مندانهٔ انصافی عزیز هستیم پس ما را هم گام و همراه باشید.
درود برشما استوره دیاروسبزاندیش روزگار
Sharing is Caring!

Give Today

Get In Touch